Producenci

Blog

Na co zwrócić uwagę wybierając pierwsze buty dla dziecka?

Na co zwrócić uwagę wybierając pierwsze buty dla dziecka?

Pierwsze kroki dziecka są dla rodziców niezapomnianym przeżyciem. Jednak moment, w którym maluch zaczyna chodzić, wiąże się także z koniecznością zakupu pierwszych butów. Warto jednak pamiętać, że jeżeli dziecko chodzi jedynie po obrębie domu, to nie ma potrzeby spieszenia się z zakupem butów – maluch chodzący w skarpetkach lub na boso po domu wypracowuje swój własny wzorzec chodu poprzez rozpoznawanie faktury podłoża. W momencie, kiedy maluch zaczyna poruszać się samodzielnie na dworze, konieczne jest zakupienie odpowiednich bucików.

czytaj całość »

Wygodne buty polecane dla przedszkolaków

Wygodne buty polecane dla przedszkolaków

Dziecko rozpoczynające swoją przygodę z przedszkolem powinno mieć dobrze dobrane, wygodne buty. Ze względu na to, że spędzi w nich cały dzień, nie powinny powodować dyskomfortu, otarć czy bólu. Dzięki dobrze dobranym bucikom maluch będzie mógł się swobodnie przemieszczać i bawić z innymi dziećmi. Aby mieć pewność, że obuwie zostało dobrze dobrane, warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami.

czytaj całość »

Buty dziecięce polecane na lato

Buty dziecięce polecane na lato

Dobór odpowiedniego obuwia letniego dla dzieci jest ogromnie ważny. Z jednej strony buciki dziecięce muszą utrzymywać stopy dziecka i zapewniać im  możliwość prawidłowego rozwoju, z drugiej strony powinny być przewiewne i lekkie, tak aby stopa się nie pociła. Niezwykle ważne jest również zabezpieczenie palców i pięt przed skaleczeniami. Jako że skóra maluchów jest bardzo wrażliwa i delikatna, niedobrane obuwie może powodować dyskomfort, a także bolesne otarcia, odparzenia i odciski.

czytaj całość »

Jak prawidłowo dobrać rozmiar butów dla dziecka?

ojciec zakłada buty dziecku

Dobór odpowiedniego rozmiaru obuwia w dzieciństwie jest bardzo ważnym elementem, mającym wpływ na dolegliwości stóp występujące w wieku dorosłym i starszym. Z tego powodu do wyboru odpowiedniego obuwia należy podejść poważnie. Dopóki dziecko nie chodzi, nie należy zakładać mu ciężkich butów, a jedynie luźne skarpetki dostosowane do warunków atmosferycznych. Dzięki temu krew w stópkach dziecka może spokojnie przepływać, a paluszki nie będą ściśnięte.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl