Producenci
BARTUŚ BUTY  GRANAT 23-33 BARTUŚ BUTY GRANAT 23-33
Producent: Bartuś
Cena: 189,99 zł
zobacz więcej

Obuwie dla dzieci

W naszym asortymencie znajdują się buty dziecięce w różnych rozmiarach. Można u nas kupić buty dla maluszka oraz wygodne buty dla przedszkolaka. W ofercie mamy m.in. buty dla dzieci Bartuś i buty dziecięce Befado. Dostępne u nas buty dziecięce na rzepy i ze sznurówkami mają miękką podeszwę, która nie ślizga się na podłożu. Dzięki wyprofilowanym, skórzanym wkładkom i sztywnym zapiętkom buty:

  • są komfortowe w noszeniu,
  • świetnie trzymają śródstopie,
  • gwarantują pełny zakres ruchu stóp.

To niezwykle ważne dla ich prawidłowego wzrostu. Modele naszych butów są przy tym eleganckie, ale równocześnie niepozbawione dziecięcej fantazji. Kolorowe motywy, przyjemne kolory, najlepsze materiały to wszystko sprawia, że buty z naszego sklepu są doskonałe jako pierwsze i kolejne buty dla maluszka.

Kiedy pierwsze buty dla maluszka?

Chodzenie boso ma wiele zalet. Dziecko stąpając po podłożu, pobudza zmysły i w ten sposób poznaje świat. Z czasem jednak ten etap życia nieuchronnie się kończy i konieczny jest zakup pierwszych bucików. Odpowiedni moment na pierwsze buty dla maluszka jest wówczas, gdy dziecko zaczyna samodzielnie chodzić po dworze. Choć każde dziecko rozwija się w swoim tempie, przyjmuje się, że pierwsze buty przydadzą się, kiedy dziecko osiąga wiek 12-15 miesięcy. To w tym okresie życia dziecko coraz sprawniej stawia kroki i chętnie chce przemierzać świat na własnych nóżkach. Do nauki chodzenia w chłodniejsze pory roku szczególnie polecamy trzewiki i półbuty sznurowane, które ochronią stopy przed urazami i zimnem. Z kolei latem sprawdzą się sandały skórzane na dwa rzepy z usztywnioną piętą.

Jakie buty dla maluszka wybrać?

Buty dla maluszka powinny być lekkie i miękkie, aby nie utrudniać dziecku ruszania stopą i przemieszczania się. Podeszwa w takich bucikach powinna pozwalać na wygodne zginanie stopy pod palcami. Jednak najważniejszą cechą butów dla maluszka jest ich odpowiednie dopasowanie – zapiętek (nazywany także tylnikiem) powinien otulać i podtrzymywać piętę, ale jednocześnie nie może być zbyt sztywny. Dobrym rozwiązaniem będzie model sznurowany, ponieważ pozwoli na dopasowanie buta do stopy i jej stabilizację. Ważne jest również, aby buty miały odpowiedni rozmiar – zarówno pod względem długości, jak i szerokości. Za małe obuwie będzie ściskać palce i powodować ich odkształcenia, a za duże mogą być przyczyną potykania się lub szurania stopami, co utrudni dziecku naukę poprawnego chodzenia. Buty dla maluszka powinny być wykonane z naturalnych, przewiewnych materiałów.

Buty dziecięce z miękką podeszwą

Miękka podeszwa w butach dziecięcych pozwala na naukę odpowiedniego chodu i poprawne obciążanie każdej części stopy. Dzięki lekkiej i elastycznej podeszwie maluszek może nauczyć układania stopy do chodzenia, biegania i skakania. Jak sprawdzić, czy podeszwa jest wystarczająco giętka? Przede wszystkim miękka podeszwa w dziecięcych butach pozwoli na swobodne zginanie stopy pod palcami – w tym celu należy ustawić but w pozycji przypominającej stanie na palcach. Elastyczna podeszwa zegnie się mniej więcej w 1/3 długości. Warto także sprawdzić, czy bucik daje się wykręcać w każdą stronę, ponieważ będzie to oznaczać, że obuwie nadaje się do współpracy ze stópką, która uczy się stawiać pierwsze, stabilne kroki. Inną ważną cechą butów dziecięcych z miękką podeszwą jest to, żeby się nie ślizgały. Uczący się chodzić maluch nie stawia pewnie kroków, dlatego potrzebuje solidnego wsparcia, pozwalającego na bezpieczny chód.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl