Producenci

Wygodne buty polecane dla przedszkolaków

Wygodne buty polecane dla przedszkolaków

Dziecko rozpoczynające swoją przygodę z przedszkolem powinno mieć dobrze dobrane, wygodne buty. Ze względu na to, że spędzi w nich cały dzień, nie powinny powodować dyskomfortu, otarć czy bólu. Dzięki dobrze dobranym bucikom maluch będzie mógł się swobodnie przemieszczać i bawić z innymi dziećmi. Aby mieć pewność, że obuwie zostało dobrze dobrane, warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami.

Czym wyróżniają się wygodne buty dla przedszkolaka i dlaczego tak ważny jest ich wybór?

Podczas wyboru butów dla dziecka należy pamiętać, że maluch spędza w nich dużo czasu, często biegając, skacząc czy tańcząc. Wygodne buty dla przedszkolaka powinny pozwalać na komfortowe wykonywanie wszystkich czynności. Pierwszą ważną cechą takich bucików jest elastyczność. Powinny zginać się w obu kierunkach, dzięki czemu stopy dziecięce będą pracowały tak, jak gdyby maluch chodził boso. Jako że w stopach jest bardzo dużo receptorów, but nie może blokować ich pracy.

Drugą ważną cechą jest lekkość. Im lżejsze, tym lepiej dla dziecka. Dzięki temu kręgosłup, stopy oraz biodra przedszkolaka nie są nadmiernie obciążane. Poszukując idealnego obuwia do przedszkola dla dziecka, trzeba również zwrócić uwagę na ich kształt. Cały but powinien odpowiadać anatomicznemu kształtowi stóp dziecka, natomiast z przodu powinna zostać zachowana odpowiednia ilość miejsca na palce stóp.

Ze względu na to, że przedszkolak chodzi i biega w butach cały dzień, bardzo ważny jest materiał, z jakiego je wykonano. Zastosowanie naturalnych materiałów jak skóra, wełna czy bawełna zapewniają stopom swobodne oddychanie i ochronę przed poceniem. Większość modeli butów dedykowanych dla przedszkolaków zapina się na rzepy. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że dzięki rzepom dziecko może samodzielnie założyć but i go zapiąć. Rzepy pozwalają również na lepsze dopasowanie buta do stopy.

Ostatnim, lecz nie mniej ważnym parametrem jest odpowiednia podeszwa. Powinna być cienka, giętka i przede wszystkim – antypoślizgowa. Dzięki temu stopy będą w stanie odbierać bodźce sensoryczne z otoczenia, a ruch nie sprawi dziecku dyskomfortu. Antypoślizgowa podeszwa zapewni przedszkolakowi zabezpieczenie przed poślizgnięciem się na śliskich powierzchniach. Podczas wyboru obuwia dla przedszkolaka trzeba zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniego rozmiaru – buty nie powinny się zsuwać ani uciskać stóp dziecka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl